Friday, 11 January 2013

Summary 10

Rozleniwiłam się w tej Polsce, podczas swego Świątecznego "urlopu od urlopu". Wynikiem tego, podsumowanie Grudnia 2012 ukazuje się włąściwie w połowie stycznia! 

Nawet nie sądziłam, że trzymanie się pewnych zasad i schematów przebiega zupełnie inaczej w zależności od warunków jakimi na dany moment dysponujemy.
Jak mieszkałam sama w Londynie z łatwością przychodziło mi wstawanie rano, sięganie po afirmacje, medytacje, bloga. Nie miałam co prawda czasu na czytanie (a może raczej już brak chęci czasem) i jakoś znajomych było mniej, więc nawet w dni wolne od pracy łatwiej mi było skupić się na sobie i swym rozwoju.
Kiedy przeniosłam się do Almat i zamieszkałam z Mattem, na nowo musiałam jakoś zorganizować sobie swój schemat dnia codziennego aby znaleźć czas na wszystko. Bywały od tego odstępstwa i czasem zapominałam o afirmacji czy medytacji. Nie było to jednak za często i pod koniec udało mi się jakoś to wszystko ogarnąć i zorganizować czas dla siebie, partnera oraz nowo poznanych znajomych.
Kiedy jednak przyleciałam do Polski na Święta, praktycznie wszystko poszło w kąt. Przez ten cały okres czasu aformowałam prawie codziennie (czasem z braku dostępu do internetu nie udostępniałam dziennej afirmacji na swym drugim blogu). Niestety medytować zdarzyło mi się tylko ze dwa razy. A co do bloga - sami widzicie. Brak postów!
Nie to, że nie miałam pomysłów ale raczej brak chęci na zorganizowanie czasu. Ciągle gdzieś latałam, albo nadrabiałam zaległości telewizyjno-kanapowe. Do tego jadłam i piłam i jadłam i piłam. Efekt - nawet nie chcę wchodzić na wagę!
Nie to, że żałuję tak spędzonego czasu - nie uważam go za zmarnowany. Spędzam czas z przyjaciółmi i rodziną. Codziennie gdzieś wychodzę albo jadę na pare dni to do jednej, to do drugiej koleżanki (mieszkają poza moją miejsowością), do tego sprawy wizowe w Warszawie. I tak dzień za dniem odkąd tylko przyjechałam. Siedząc w domu spędziłam całkowicie może ze dwie doby. Moje dni wyglądały do tej pory mniej więcej tak : rano wstawałam, jadłam jakieś śniadanie, obejrzałam parę seriali, potem wczesny obiad i wychodziłam na miasto lub do koleżanki, wracałam późnym wieczorem tylko po to aby położyć się spać. Strasznie się cieszę, ze spędzonego czasu z przyjaciółmi i rodziną, ale zaczyna mi brakować w tym wszystkim czegoś (nie mówiąc już o przybraniu maleńkim na wadze...). Postaram się jakoś zorganizować przez weekend i obmyślić plan wzięcia się za siebie! 

A jak wam minęły Święta? Jakieś mniejsze bądź większe odstępstwa od reguł? 

4 comments:

 1. Moje święta to były kompletne 2 tygodnie lenistwa. Zero nauki, zero organizacji, zero motywacji. Ale wcale nie żałuję tego czasu. To był dopiero mój drugi pobyt w domu odkąd wyjechałam na studia i po prostu tego potrzebowałam. Jeśli później potrafi się wrócić do rutyny, to taki czas jest idealnym momentem na naładowanie baterii.

  Pozdrawiam :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Dokładnie i choć czasem pojawiają się małe wyrzuty sumienia - jest to czas dla nas i naszych bliskich, na nadrobienie zaległości kanapowych i każdych innych! Pozdrawiam :)

   Delete
 2. Ja mam podobnie za każdym razem, jak wracam do domu ;) Jestem tam zaledwie kilka razy do roku, więc zawsze jest mnóstwo rzeczy do zrobienia - spotkania z rodziną, znajomymi, odwiedzenie sklepów, których mi brakuje u mnie na studiach (a jest ich trochę), fryzjer, kosmetyczka (bo do tych z miasta rodzinnego mam zaufanie ;)), a do tego te obiadki, podwieczorki i te sprawy... :D przybyło mi też trochę, a pouczyć się prawie nie pouczyłam... Teraz cierpię ;)

  PS bardzo fajny blog, na pewno będę częściej wpadać (: Pozdrawiam!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Dokładnie! czas w domu spędzony na wolnym wygląda zupełnie inaczej od czasu wolnego spędzonego w danym miejscu zamieszkania (inne miasto czy za granicą).
   Dziękuję za komplement i zapraszam na me blogi :) Pozdrawiam

   Delete