Friday, 2 March 2012

Blog

Mowilam, ze wymysle "dzis" jakis pomysl na bloga w tym miesiacu? Mowilam? Mowilam! To nic ze jest wlasnie 4 nad ranem...

***

W tym miesiacu skupimy sie na naszym ciele. Bardzo czesto cos nas boli - gardlo, plecy, kolano, serce itp. Za wiele z tych dolegliwosci odpowiadamy my sami i nasze mysli. Religie wschodu od dawna maja podobne myslenie - to przeciez od nich wywodzi sie pojecie "Ćakra".

Jest to ośrodek energetyczny w ciele, czyli miejsce, gdzie krzyżuje się wiele kanałów energetycznych (nadi) i gromadzi się energia prana. Ośrodek ten odbiera, magazynuje i promieniuje energię o wibracji właściwej dla swojej funkcji, która konieczna jest do życia. Rozwijanie ćakr prowadzi do rozwoju wewnętrznego i duchowego wyzwolenia. Istnienie ćakr i kanałów energetycznych stanowi składnik wierzeń głównie hinduizmu i buddyzmu tantrycznego. Joga, bioenergoterapia, reiki i wiele technik rozwoju wewnętrznego, bazuje na wiedzy o ćakrach. Najczęściej wyróżniane jest 7 ćakr głównych, z których każdej przypisywany jest inny kolor, funkcja i położenie (np. czolo, gardlo, nad pepkiem itp).

Rowniez L.Hay nawiazuje do tego sposobu myslenia w swojej ksiazce "Mozesz uzdrowic swoje zycie", oraz temu zagadnieniu poswiecona jest jej inna ksiazka "Mozesz uzdrowic swoje cialo". Do tego oczywiscie mozna przylaczyc leczenie ćakrami, yoge itp. Dla kazdego cos dobrego.

Raz na jakis czas bede opisywac jakis bol, ktory mnie osobiscie "nurtuje", ciagle powraca, nie daje mi spokoju. Opisze na podstawie ksiazki L.Hay z czym on jest zwiazany. Do tego napisze afirmacje i ja powtarzac przez pare dni. Chociaz co do tego pierwszego - pisania afirmacji - to sama zglosze sie do Ani Z. z prosba o pomoc. Dla mnie ulozenie samej afirmacji to jeszcze "blade pojecie".

***

"I am healing my body, my mind, my life"

1 comment:

  1. Nic dodac, nic ujac. No moze...'Meditation bliss' by David Fontana. Przydaloby sie zdjecie, ale moze i bez niego uda sie pobudzic wyobraznie.
    'Sit on your cushion on the floor or on a chair. Close your eyes and watch your breathing for a moment. Then, as you breathe in, visualize white light entering your body at your lowest chakra and rising up to your heart chakra in the chest. As you breathe out see the white light rise further still to your crown chakra at the top of your head. After doing this excersise, many people report their whole body full of a new lightness and vitality, as if invigorated and purified. alternatively, to help to heal a particular area of your body, visualize drawing white light in on your in-breath, and then imagine directing it to the area you wish to heal on your out-breath.'

    ReplyDelete